Se spune că pe parcursul vieții vei regreta mai mult ceea ce nu ai făcut decât ceva ce ai făcut. Și am trăit asta pe pielea mea. Acel „ce ar fi fost dacă…?” m-a bântuit de câteva ori, însă chiar și atunci m-a scos serios din sărite. Așa a fost și cu Untold-ul de anul trecut și Electric Castle de anul acesta…


Mă bucur că te-ai gândit să scrii acest articol! Este importantă orice părere in legatura cu un festival sau concert. Am citit cu drag articolul și ma bucur ca ti-ai exprimat opinia🤗 După cum reiese din articol Neversea a fost mai bine organizat decât Untold, dar cum ai spus tu, festivalul Untold se poate dezvolta din ce în ce mai frumos de la an la an.
Nu am fost la niciun festival de genul asta. Sunt destul de departe de orasul in care locuiesc si este destul de greu sa gasesti cazare. Mai ales ca eu ma hotarasc azi ca peste 3 zile vreau sa plec in vacanta 😀
Fiecare astfel de festival are puncte forte dar si minusuri. Sa speram ca o data cu trecerea timpului toate minusurile vor disparea si va fi un festival din ce in ce mai reusit.
Noua chiar ne parea rau ca nu am ajuns nici anul asta acolo. Ne demoralizeaza mult preturile cazarii si al drumului, biletele nu ar fi de speriat… Plus ca nu stiu daca rezist eu atatea zile, tinand cont ca nu ascult muzica de genul neam 😁😁😁
Pe viitor am sa stiu si o sa aleg Neversea in loc de Untold 🙂
Pentru noi este foarte departe Clujul, bilete de avion gasesti super greu din Constanta… asa ca ne multumim cu o vara cat mai lunga :)… si Neversea!
Mă bucur că ți-ai spus și părerea “negativă”. Un festival foarte frumos văzut din afara.
Măcar ai ajuns sa poți vedea live ce și cum stă treaba. Ca sa nu mai ai regrete sau dubii. Și eu as merge peste tot, măcar 1 dată. Ca apoi sa pot alege unde merge 😉
Nu sunt fan al festivaluilor de gen, dar recunosc ca am urmarit cu interes postari de acolo. Mi-au placut in special pozele tale si cele ale Ralucai. Foarte reusite.
Eu raman insa doar la “mascatii mei”. :))
P.S. La NeverSea cred ca este alt spirit… poate ajuta mai mult si locul. ,)
Anul viitor plănuiesc si eu sa ajung la Untold! Atâta distractie, cum sa o ratezi?
Avand in vedere ca participi la toate festivalurile ai acum si mod de a sanctiona micile greseli. Eu de exemplu nu stiam de cadrul de la Kaufland. Oricum ai punctat foarte bine si mi-ai atras atentia in cateva directii
Era de așteptat să se umfle prețurile. Eu aș vrea să ajung la anul, dar să vedem.